برای ارسال بار به ترکیه داشتن اقامت یا کملیک الزامی میباشد

ارتباط از طریق واتس اپ
اسباب کشی راحت,راههای اسباب کشی راحت,نکاتی برای اسباب کشی آسان

چگونه اسباب کشی راحت و آسانی داشته باشیم؟

  • چهارشنبه 23 بهمن 1398
  • 1659 نفر

شاید شما هم با این سخن موافق باشید که اسباب کشی یکی از زجر آورترین و خسته کنند ترین کارهایی است که شاید هرکسی حداقل یکبار آن را تجربه کرده است. جا به جایی از یک خانه با کلی وسایل به یک خانه دیگر واقعا سخت است.

نکاتی درباره ی اسباب کشی راحت

انتخاب شرکت حمل و نقل برای اسباب کشی

شرکت حمل و نقل  مورد نظرتان  ( باربری تهران ) را با توجه به توصیه نزدیکان یا از طریق آگهی روزنامه می‌توانید بیابید. برخی از شرکت‌های حمل و نقل خودشان مسئولیت بسته‌بندی وسایل را نیز بر عهده می‌گیرند و شما از این بابت آسوده خواهید بود؛ البته از قبل روی هزینه بسته‌بندی با آنها به توافق برسید تا در آخر به مشکل برنخورید.ولی اگر خودتان قصد بسته بندی اثاثیه و اسباب کشی را دارید ،خواندن این مطلب به شما کمک شایانی خواهد کرد.

برای اسباب کشی از کجا شروع کنیم؟ 

 

اسباب کشی

از سخت ترین اتاق ها شروع کنید، بعضی اتاق ها، کار جمع آوری اسباب و اثاثیه آنها قدری سخت و دشوار است. به این منظور تا خسته نشده اید و انرژی شما در مراحل اسباب کشی تلف نشده، سعی کنید از اتاق هایی که کار سخت تری در آنها پیشرو دارید، شروع کنید. سعی کنید مرحله به مرحله به طرف راحت ترین اتاق ها بروید تا هر چه در زمان بسته بندی، بیشتر جلو می روید کار شما ساده تر شود. به این ترتیب فشار کمتری هم به اعضای خانواده وارد شده و کار در هر مرحله دلپذیرتر و آسان تر می شود.

 

برای مثال بسته بندی لوستر، یکی از کارهایی است که چندان راحت نیست و کار هر کسی هم نیست. بنابراین در اوایل کار سعی کنید چنین کارهای سخت و زمان بری را که نیاز به دقت و مراقبت بیشتری دارند را انجام دهید. همچنین جمع آوری شکستنی ها از جمله بشقاب ها، ظروف و لیوان ها کار سخت تر و زمان برتری است نسبت به جمع آوری کتاب و یا بالش و متکای اتاق خواب.

برنامه ریزی برای اسباب کشی

برای اینکه در روزهای اسباب‌کشی سردرگم نشوید، بهتر است فهرستي از تمام کارهایی که باید انجام دهید و وسایلی که باید جمع و جور کنید، تهیه کنید. شما می‌توانید یک برنامه زمان‌بندی برای بسته‌بندی کردن وسایل هم تدارک ببینید که مطابق آن وسایل‌تان را جمع و جور کنید و تمام فشار کاری را در یک روز متحمل نشوید؛ البته سعی کنید این کار نفس‌گیر را بین اعضاي خانواده تقسیم کنید و از آنها بخواهید هر روز مقداری از وسایل را بسته بندی کنند.

تهیه لوازم برای بسته بندی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که فکر می‌کنید هيچ‌کس به اندازه خودتان براي وسايل خانه‌تان ارزش قائل نيست و دل نمي‌سوزاند، بهتر است بسته‌بندی را خودتان انجام دهید. در این صورت برای بسته‌بندی به اقلام زیر نیاز خواهید داشت:

– کارتن‌های ضخیم که بهتر است در تعداد بالا و سالم تهیه شوند تا حمل و نقل هم در زمان کمتر و هم با هزینه کمتری انجام شود.

– چسب نواری پهن و طناب برای بسته‌بندی ایمن کارتن‌ها– ماژیک برای نوشتن محتویات روی کارتن‌ها

– روزنامه باطله و پلاستیک‌های حباب‌دار مخصوص بسته‌بندی شکستنی‌ها

ولی اگر مطمئن هستید که از پس اینکار به خوبی بر نمی آیید ،بسته بندی لوازم منزل را به شرکت اتوبار که در این زمینه تخصص دارند بسپارید.( فروش کارتن و وسایل بسته بندی )

جمع آوری وسایل و تفکیک آنها

 

 

جمع آوری درست اقلام خرده‌ریز یکی از مهم‌ترین راهکارهای انجام یک اسباب‌کشی بی‌دردسر است. برای این کار ابتدا وسایلی را که مدت‌هاست از آنها استفاده نکرده‌اید، جدا کنید. بهتر است اینگونه وسایل را به افراد نیازمند ببخشید.

بعد از پشت سر گذاشتن این مرحله با در نظر گرفتن تحمل کارتن‌ها وسایل مرتبط با هم و وسایل هر اتاق را در کنار هم بسته بندی کنید تا هنگام باز کردن بسته‌ها در خانه جدید بتوانید سریع و راحت‌تر آنها را بچینید. حتما به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه صدمه‌ای برای وسایل شکستنی از روزنامه‌های باطله یا پلاستیک‌هاي حباب‌دار در این مرحله استفاده کن

نوشتن روی کارتن ها

برای جلوگیری از اتلاف وقت و سردرگمی در خانه ی جدید بهتر است که وسایل مربوط به هر قسمت را در کارتنهای جداگانه چیده و روی هر کدام با ماژیک و خط خوانا نام وسایل را بنویسید.

 

نگهداری و جابجایی وسایل و اشیائ گران قیمت

وسایلی مانند طلا و جواهرات،مدارک املاک و دارایی ها ،شناسنامه و کارت ملی و...جزو وسایل و دارایی های اصلی و با ارزش هر کسی ست که کوچکترین قصور در نگهداری آنها باعث گم شدنشان میشود.پس قبل از بسته بندی اثاثیه وسایل با ارزشتان را به صورت جداگانه و داخل کیف قرار دهید ونزد افراد نزدیکتان به صورت امانت بگذارید تا بعد از اتمام اسباب کشی آنها را به خانه ی جدید بیاورید.

جابجایی و حمل و نقل وسایل سنگین

 

حمل وسایل سنگین

همان طور که از نامش پیداست وسایلی که خیلی بزرگ و سنگین هستند را باید با احتیاط جابجا کرد.برای وسایل بزرگ منزلتان مثل یخچال فریزر ،لباسشویی ،تلویزیون و..اگر کارتن مخصوص خودشان را دارید ،در آن قرار دهید.مبلمانتان و میزهای شیشه ای  را با پارچه بپوشانید و چنانچه این گونه وسایل را برای حمل و نقل و بسته بندی در اختیار ندارید برای بسته بندی اثاثیه با شرکت باربری و اتوبار تماس حاصل نمایید.

کمک گرفتن از افراد خانواده و دوستان 

 

نکات مهم برای اسباب کشی راحت

اگر در میان افراد خانواده و یا دوستانتان کسی هست که به شما در پروسه ی اسباب کشی می تواند  کمک کند ،بدون رودر بایستی از او کمک بگیرید.
 

چک کردن نهایی را فراموش نکنید

بعد از تمام شدن کارتان، کمی استراحت کنید. بعد از آن گشت دیگری در خانه بزنید تا اطمینان خاطر پیدا کنید که چیزی جانمانده باشد. گاهی مرور و نگاهی دوباره، نکات مهمی را به یادتان خواهد آورد. اگر چیزی را پیدا کردید آن را درون یک جعبه قرار داده و با برچسب بر روی آن یادداشت نمایید.

4 نکته برای اسباب کشی راحت تر

در اسرع وقت شروع کنید

شاید مهمترین نکته مشاوره برای کاهش حجم در اسباب کشی این باشد که هرچه زودتر کار را شروع کنید ، به محض اینکه فهمیدید که شما به یک فضای کوچکتر اسباب کشی می کنید، کار خود را شروع کنید. هرچند رفتن به خانه یا آپارتمان جدید می تواند دلهره آور باشد، اما اگر پیش تر برنامه ریزی کرده باشید، می توانید در هر هفته یا حتی یک اتاق را جمع کنید.با کمی توجه و کم کم انجام کارهای فضاها، به نظر می رسد قابل کنترل تر می شود. حداقل، شروع به نوشتن لیستی از وسایلی کنید که می توانید از شر آنها خلاص شوید.

مرتب کردن

بهترین راه برای کاهش حجم وسایلتان در طی اسباب کشی، صادق بودن در مورد آنچه که واقعا نیاز دارید است ، قبل از شروع به بیرون ریختن وسایلتان، بنشینید و لیستی از آنچه که قطعا نیاز دارید را تهیه کنید.

اینها باید مواردی باشند که به طور منظم از آنها استفاده می کنید، مانند تخت و وسایل آشپزی. در همان زمان، مواردی را که می توانید به راحتی بدون آنها زندگی کنید نیز بنویسید برای مثال، اگر شما در حال حاضر در هر اتاق یک تلویزیون دارید، اما به جایی می روید که اتاق های کمتری دارد، حداقل از یک تلویزیون خود خلاص شوید.

این زمانی است که باید بفهمید از چه چیزی دو تا دارید و می توانید از دست یکی از آنها خلاص شوید ، حتی اقلام های کوچک، مانند یک چاقوی پنیر بری اضافی که هرگز از آن استفاده نمی کنید، باید بیرون گذاشته شود.

به یاد داشته باشید که دوازده وسیله کوچک برای جمع آوری یک اتاق منطقی لازم است در نهایت، مواردی که می توانید با نسخه های کوچکتر، جایگزینش کنید را کشف کنید برخی از نمونه های واضح شامل تخت و یا مبل اتاق نشیمن، تلویزیون و میز آشپزخانه شما است.

اگر شما در حال حاضر یک خانه بزرگ دارید، شانس بالایی دارید که این اقلامتان بزرگ باشند ، شما می توانید فضای قابل توجهی را با فروش آنها و خرید نسخه های کوچکتر برای خانه جدید ذخیره کنید.

فروش یا اهدا وسایل

بسته به اولویت شخصی شما، باید اقلامی را که تصمیم دارید که دیگر نیازی ندارید، اگر وضعیت خوبی دارند، می توانید به فروش برسانید و یا اهدا کنید.اگر شما وسیله ای را به دلایل احساسی دوست ندارید اقلام غیر ضروری خود را، مثلا تلویزیون را بیرون کنید، پول اضافی حاصل از فروش آنها می تواند به شما برای مقابله با این حس کمک کند. وقتی که بحث فروش و اهدای وسایل پیش می آید، بحث همه چیز یا هیچ چیز نیست.

شما می توانید اقلام گران را بفروشید و کالاهای ارزان تر، مانند ظروف تکراری و لباس های استفاده شده خود را اهدا کنید همچنین در نظر داشته باشید که آیا از آشناهایتان کسی هست که برخی از اقلام در نظر بگیرید شما را بخواهد یا خیر. برای بیرون کردن وسایلی که دوستشان دارید، این کار گزینه بهتری است.

 

 

یک واحد ذخیره سازی را در نظر بگیرید ( انبار برای اجناس که فعلا از آنها استفاده نمی کنید)

 

انبار کالا

واحدهای ذخیره سازی برای همه نیستند، اما اگر وسایلی دارید که به سادگی نمیتوانید از دست آنها خلاص شوید، اما همچنین در خانه جدید خود فضایی برای آنها ندارید، یکی از این واحدها را اجاره کنید ، فقط مطمئن شوید که شما از این واحد ذخیره سازی یه همان انباری به عنوان بهانه ای برای نگهداری وسایلی که نمی خواهید و از آنها استفاده نمی کنید، استفاده نکنید.

این واحد ها فقط مشکل را جابه جا می کند و حلش نمی کند همچنین شما را مجبور به اجاره یک واحد بزرگتر می کند که هزینه ماهانه دارد در عوض، از واحد ذخیره سازی خود برای انبار اقلامی که نمی توانید تحمل بیرون ریختن آنها را داشته باشید و یا در آینده شاید از آنها استفاده می کنید، استفاده کنید.

حمل بار و اثاثیه برون شهری

حمل ونقل برون شهری

حمل و نقل برون شهری نسبت به درون شهری, تجهیزات بیشتر و باکیفیت بالاتری را میطلبد زیرا علاوه بر سوانح بین جاده ای ,موانع موجود درجاده ها خطر آسیب دیدن وسایل را حین حمل و نقل بالا میبرد .
حمل و نقل درون شهری

حمل و نقل درون شهری

با گذشت زمان زندگی انسان از حالت ساده خود خارج و پیچیده تر شده است. این تغییر وتحولات بر روی وسایل زندگی و حمل و نقل آنها نیز تاثیر گذاشته است.
خدمات وانت بار و نیسان بار در غرب تهران

هزینه وانت بار غرب تهران

اتوبار همسایه خدمات خود را زیر نظر اتحادیه در استان تهران ارائه می دهد. اگر ساکن غرب تهران هستید اتوبارهمسایه در این محدوده  آماده است بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کند.
خدمات وانت بار و نیسان در شمال تهران

هزینه حمل بار با وانت در شمال تهران

اتوبار همسایه در شمال تهران همراه شماست ما سعی میکنیم نیازهای اساسی شما را در جهت نیاز به یک وانت بار در منطقه شما فراهم آوریم