برای ارسال بار به ترکیه داشتن اقامت یا کملیک الزامی میباشد

ارتباط از طریق واتس اپ
حمل گیاهان آپارتمانی,حمل و نقل گل و گلدان در اسباب کشی,روشهای حمل گل و گلدان در اسباب کشی,حمل وسایل باغبانی

جابجایی گیاهان در اسباب کشی | جابجایی گل و گلدان در اسباب کشی | روشهای حمل گل و گلدان در اسباب کشی | جابجایی و حمل و نقل وسایل باغبانی

  • یکشنبه 18 اسفند 1398
  • 2897 نفر

جابجایی این موجودات زنده و زیبا یکی از نکات مهمی است که بسیاری از مشتریان تا حدودی نگران چگونگی اجرای آن و سالم رساندن گیاهان و گلدان ها به مکان جدید، هستند.

جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی

یکی از نکات مهم در باربری، جابجایی گیاهان و گل های آپارتمانی می باشد. خیلی از افراد نگران این هستند که در هنگام اسباب کشی منزل ، گیاهان و گل های آپارتمانی خود را چطور جابجا کنند که سالم به مکان جدید برسد. 

جابجایی گیاهان آپارتمانی و گلدان ها هنگام اسباب کشی و حمل بار یکی از نکات مهم باربری است. جابجایی گل و گلدان  یکی از نکات مهم باربری تهران (اتوبار همسایه ) است که بسیاری از مشتریان تا حدودی نگران چگونگی انجام  آن و سالم رساندن گیاهان و گلدانها به مکان جدید، هستند. 

زندگی انسان همواره با طبیعت همراه بوده و روح و روان انسان ها با نزدیک شدن به طبیعت و دیدن زیبایی های آن به وجد می آید. در این بین کاشتن گل و گیاه و یا دریافت هدایایی مانند گل می تواند بیش از هر چیز شادی و طراوت را به انسان هدیه دهد. رنگ گل ها نیز بسیار اهمیت دارد. گل هایی با رنگ های ملایم، صورتی، بنفش سفید و … باعث آرامش و احساس امنیت می شوند. گل هایی با رنگ های گرم و تند چون قرمز، زرد، نارنجی و … حس سرزندگی و هیجان را در فرد موجب می شوند.

در بررسی های گوناگونی که توسط پژوهشگران در سراسر دنیا انجام شده، مشخص شده که خریدن گل، نگاه کردن گل یا کاشتن آن ، باعث بروز احساس مثبت اندیشی، شادی، دوری از اندوه و آرامش می شود. با نگاه کردن به گل یا بوییدن گلی معطر، رفتارهای نامتعادل افراد به طور چشم گیری متعادل و آرام می شود و باعث اتصال عصبی مثبت در مغز می گردد.

گیاهان نقش مهمی در زندگی ما دارند و وجود آنها در خانه و آپارتمان و حتی محل کار می تواند کمکی هر چند اندک به تلطیف فضا و روحیه افراد کند. به ویژه کسانی که به گل و گیاه علاقه مند هستند. حال تصور کنید که با کمک یک شرکت باربری تهران، علاوه بر وسایل منزل، قصد جابجایی و حمل گیاهان را نیز دارید. حتما این سئوال برای شما پیش می آید که اسباب کشی گیاهان و جابجایی گل و گلدان به چه صورت است؟ آیا باید نگران آسیب دیدن گلدانها و گلها هنگام اسباب کشی باشیم؟ 

مشکلات حمل و نقل گیاهان در حین  اسباب‌کشی

در روند جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی ممکن است هر اتفاقی بیفتد. برای مثال :

ممکن است در حین اثاث کشی و در ماشین اتوبار گلدان و گیاه‌تان در میان انبوهی از لوازم برود و کاملا شکسته شود.

چنانچه محیطی که گل و گیاه در آن در حال انتقال است، گرم و بدون هوا باشد گیاه به تدریج آسیب می‌بیند. در پی آن شکنندگی گیاه را شاهد خواهید بود.

برخی گیاهان کاملا به شرایط محیطی حساس هستند و چنانچه جا و دمای محل نگه داری آن‌ها عوض شود به مرور پژمرده شده و از بین می‌روند.

اسباب‌کشی گیاهان در مسافت طولانی برای گل و گیاهان حساس یک ریسک است.

این موضوع وقتی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند که گیاه، زینتی و گران قیمت بوده باشد. شاید نزد خود فکر کنید که گرفتار چه درددسر بزرگی شده‌اید. اما خب نمی‌خواهیم شما را نگران کنیم ولی بهتر است قبل از شروع هرکاری همه جوانب را بشناسید.

نکات مهم در جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی

اول از همه با خود بنشینید و به این فکر کنید که آیا به تمام این گل و گیاهان احتیاج دارید؟ آیا جابجایی تمام این گلدان‌ها لازم و ضروری  است؟ واقع بینانه عمل کنید. شرایط محیطی و فضای خانه جدید را در نظر بگیرید. هزینه‌های باربری نیز بحثی جدا است! .

اگر فضای جدید آن‌قدر بزرگ نیست تا این حجم از گل و گیاه در آن جا داده شود پس دسته‌ای از گیاهان را به اطرافیان ببخشید. یا  شاید شرایط اقلیمی مقصد شما مناسب گیاهان شما نباشد. با کاهش تعداد گلدان‌ها روند جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی را برای خود آسان کنید.

آماده کردن گل و گیاهان

جابجایی گل و گیاه بیمار در اسباب کشی فایده‌ای ندارد. پس از چند هفته قبل گیاه را آماده کنید. پیوسته آن‌ها را تمیز و شاخ و برگ‌ مرده را هرس نمایید. گل‌های مرده را جدا کرده و به ظاهر آن‌ها سرو سامان ببخشید. وجود شاخ و برگ بیمار می‌تواند کل گیاه را از بین ببرد.

همچنین یک نکته مهم در جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی وجود دارد و آن حجم کم شاخ و برگ است. هرچه گیاه‌تان شاخ و برگ کمتری داشته باشد دوام آن بهتر خواهد بود و در طی اسباب کشی آسیب کمتری خواهد دید. البته در صورت زیاد بودن ساقه‌ها می‌توانید آن‌را ببندید.

زمان آبیاری به گل و گیاه

تقریبا ۲ ساعت قبل از اسباب‌کشی به گل و گیاه آب بدهید. البته یادتان باشد که این مورد در رابطه با گیاهان بیابانی مانند کاکتوس صدق نمی‌کند. در آب دادن به گیاهان افراط نکنید. میزان آبیاری قدری باشد که خاک گیاه در طی حمل و نقل نه شُل و خیس باشد و نه خیلی خشک! .  کمی رطوبت خاک افاقه میکند.

دسته‌بندی گلدان و ظرف گل و گیاه

به نوع و جنس گلدان توجه کنید. جنس گلدان و میزان مقاومت آن بسیار حائز اهمیت است. ممکن است در حال استفاده از گلدان سفالی باشید، یا انواع شیشه‌ای، چوبی یا فایبرگلاس را ترجیح داده باشید. ظرف و گلدان پلاستیکی هم بسیار رایج است. پس دست به‌کار شوید و گیاهان‌تان را براساس جنس گلدان و ظرف دسته‌بندی نمایید. گلدان‌های حساس از جمله شیشه‌ای باید در محلی متفاوت از گلدان‌های مقاوم‌تر در ماشین باربری چیدمان شوند.

گلدان‌های بزرگ

گلدان‌های بزرگ را می‌توانید به همان صورت در ماشین باربری قرار دهید. فقط مراقب باشید تا وسیله ای روی گلدان نیفتد. گلدان‌ها آخرین وسیله‌ای هستند که در ماشین باربری بارگیری می‌شوند.

قرارگیری اصولی گلدان‌های کوچک در جعبه اسباب‌کشی

اگر گلدان‌های کوچک و نقلی دارید یک کارتن اسباب‌کشی مقاوم تهیه کرده و با نظم گیاه و گلدان را در آن بچینید. تا حد ممکن اجازه ندهید فضای خالی وجود داشته باشد. می‌توانید برای جلوگیری از ضربه در طی جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی، از وسایلی همچون روزنامه یا فوم استفاده کنید تا فضای خالی پر شود و گل و گلدان‌ها تکان نخورده و به هم برخورد نکنند. یادتان باشد که فقط در زمان بار زدن گل و گلدان در جعبه را ببندید و حتما روی جعبه سوراخ‌هایی را برای تنفس گیاه ایجاد نمایید. روی جعبه عبارت ” گیاه است ” را درج کنید تا کارگران باربری مطلع باشند.

جلوگیری از آسیب به ساقه گل و گیاه

ساقه‌های گل و گیاه اولین چیزی هستند که در طول جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی ممکن است دچار آسیب شوند. اگر در نظر دارید تا ساقه‌ها استحکام خود را حفظ کنند آن‌ها را ببندید تا در طی حمل و نقل، از هم جدا نشوند. چناچه ساقه گل و گیاه ارتفاع زیادی دارد جهت اطمینان از یک چوب ایستاده نیز استفاده کنید!

بیرون آوردن گیاه از جعبه

پس از اتمام جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی، نوبت به بیرون آوردن گیاه و گلدان می‌رسد. برای این‌کار :

با دقت جعبه را باز کنید.

گل و گیاه را از پایین بگیرید تا مطمئن باشید که از سنگین‌ترین قسمت گیاه آن‌را در دست گرفته‌اید.

به آرامی گیاه را خارج کنید.

گل و گیاه را بلافاصله در محیط پر نور قرار ندهید.

به تدریج نور محیط را افزایش دهید تا گیاه به آرامی خود را با شرایط وفق  دهد.

بهترین زمان برای اسباب کشی گیاهان

اسباب کشی گیاهان آخرین مرحله اسباب کشی است.

 گلدان ها را در آخرین مرحله اسباب کشی در ماشین باربری قرار دهید.

همچنین اولین چیزی که از ماشین باربری خارج می شود نیز گیاهان هستند.

در هنگام چیدن گلدان ها در ماشین اسباب کشی حتما بین گلدان ها را با روزنامه و کاغذ بپوشانید. تکانهای ماشین باربری در هنگام حرکت ممکن است آسیب های جدی به گیاهان بلند وارد کند. در صورت ممکن آنها را به وسیله بندهای نازک به جایی متصل کنید. برای باربری بین شهری و اسباب کشی از یک شهر به شهر دیگر زمانی را انتخاب کنید که اثر آفتاب یا سرما داخل ماشین باربری به کمترین میزان خود برسد. در اسباب کشی به خصوص اسباب کشی گیاهان با شرکت معتبر باربری تماس بگیرید. شرکت اسباب کشی باید دارای نشان استاندارد و مجوز رسمی باشد و سرویس های مناسبی برای اثاث کشی و اتوبار ارائه نمایند.

حمل گل و گلدان و گیاهان آپارتمانی توسط شرکت اتوبار همسایه

حمل گل و گلدان و گیاهان آپارتمانی و زینتی منزل و محل کار خود را با اطمینان به شرکت اتوبار همسایه بسپارید.اتوبار همسایه با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و استفاده از ملزومات کافی اقدام به حمل و جابجایی گل و گلدان شما می نماید.برای حمل و نقل گل و گلدان از ماشین های باربری که کف آن موکت شده است استفاده می شود.گلدان های کوچک و زینتی داخل جعبه یا کارتن گذاشته می شود و بین آنها روزنامه قرار داده می شود تا  حرکت و تکانهای ماشین ،باعث برخورد و شکسته شدن گلدانها نشود.

اگر گل های شما دارای ساقه های بسیار بلند و زیاد باشد ،برای جلوگیری از شکسته شدن ساقه ی گلهای ،ابتدا ساقه ی گلها با چوب و بند بسته شده و بعد داخل ماشین باربری گذاشته می شود.

با به این موضوع دقت شود که گلدانها در ماشین باربری روی کف ماشین قرار گیرد و گرنه گذاشتن گلدانها روی بسته بندی های اثاثیه باعث افتادن گلدانها می شود.

اگر تعداد  گلدان ها و یا درختچه های تزیینی و یا طبیعی شما زیاد باشد ،برای حمل و نقل آنها از یه وانت بار به صورت جداگانه برای حمل و نقل گیاهان استفاده می شود.

جابجایی و حمل و نقل وسایل باغبانی توسط اتوبار 

بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی بزرگ

بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی بزرگتر مثل انواع مختلف بیل , کلنگ , شن کش , فرقان , اره , تبر , داس و ... یکی از کارهای دشوار است . شرکت اتوبار برای پوشش این وسایل آنها را داخل پتوهای محافظت کننده می پیچد  و دور آن را با نوار یا طناب محکم می کند.

ماشین چمن زنی و دیگر ابزارهایی که با سوخت کار می کنند باید از قبل از حرکت سوخت آنها کاملا تخلیه شود. زیرا ممکن است هنگام بسته بندی شدن شمع های آنها جرقه بزند و موجب آتش سوزی شود، کارگر باربری دستگاه را با پتو پیچیده  و داخل کامیون حمل اثاثیه  قرارمی دهد.تا از شکستگی و آسیب دیدن دیگر موارد جلوگیری کند. قبل از بسته بندی این وسایل بهتر است هر گونه شلنگ , لوله و ... که به آن اتصال دارد جدا شود. مراقب سیم های برق این وسایل باشید و آن را به درستی جمع و بسته بندی کنید.

وسایل  مورد نیاز برای بسته بندی وسایل باغبانی

جعبه و کارتن حمل بار از اشکال و اندازه های مختلف

بسته بندی پلاستیک حباب دار برای محافظت از اقلام

کاغذ برای پر کردن فضاهای اضافی

پتو های بسته بندی برای بسته بندی و محافظت از اقلام بزرگ

چسب و نوار بسته بندی برای بسته بندی جعبه ها و کارتن ها

برچسب یا ماژیک

حمل بار و اثاثیه برون شهری

حمل ونقل برون شهری

حمل و نقل برون شهری نسبت به درون شهری, تجهیزات بیشتر و باکیفیت بالاتری را میطلبد زیرا علاوه بر سوانح بین جاده ای ,موانع موجود درجاده ها خطر آسیب دیدن وسایل را حین حمل و نقل بالا میبرد .
حمل و نقل درون شهری

حمل و نقل درون شهری

با گذشت زمان زندگی انسان از حالت ساده خود خارج و پیچیده تر شده است. این تغییر وتحولات بر روی وسایل زندگی و حمل و نقل آنها نیز تاثیر گذاشته است.
خدمات وانت بار و نیسان بار در غرب تهران

هزینه وانت بار غرب تهران

اتوبار همسایه خدمات خود را زیر نظر اتحادیه در استان تهران ارائه می دهد. اگر ساکن غرب تهران هستید اتوبارهمسایه در این محدوده  آماده است بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کند.
خدمات وانت بار و نیسان در شمال تهران

هزینه حمل بار با وانت در شمال تهران

اتوبار همسایه در شمال تهران همراه شماست ما سعی میکنیم نیازهای اساسی شما را در جهت نیاز به یک وانت بار در منطقه شما فراهم آوریم