برای ارسال بار به ترکیه داشتن اقامت یا کملیک الزامی میباشد

ارتباط از طریق واتس اپ
اتوبار,باربری,باربری ارزان,باربری در تهران,اتوبار در تهران,اتوبار تهران,باربری تهران

باربری تهران | ویژگیهای باربری خوب | اصول باربری چیست؟ | اتوبار تهران

  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398
  • 1147 نفر

باربری به تمامی اقدامات در راستای جابجایی بار با بیمه نامه از نقطه ای به نقطه دیگر اطلاق می گردد.این جابجایی بار ممکن است از محله ای به محله ای دیگر ، از شهری و به شهر دیگر و یا حتی جابجایی و باربری بین المللی باشد. 

باربری چیست؟

باربری به تمامی اقدامات در راستای جابجایی بار با بیمه نامه از نقطه ای به نقطه دیگر اطلاق می گردد.این جابجایی بار ممکن است از محله ای به محله ای دیگر ، از شهری و به شهر دیگر و یا حتی جابجایی و باربری بین المللی باشد. 

 

تعریف اتوبار و باربری

از اصطلاح اتوبار برای شرکت هایی که فقط در زمینه حمل و نقل و جا به جاییاسباب و اثاثیه منزل و محل کار با بسته بندی های متفاوت فعالیت دارند اطلاق می شود و به سایر شرکت هایی که توانایی جا به جا کردن هر نوع باری را داشته باشند باربری گفته می شود .

امروزه شرکت های زیادی در زمینه اتوبار و باربری فعالیت می کنند که توانایی جا به جا کردن بار به صورت شهری ، بین شهری و حتی بین المللی را دارند و وظیفه اصلی آن ها حمل و نقل و جا به جا کردن بار از یک نقطه به نقطه دیگر است و با توجه به نوع ، جنس ، وزن و مسافتی که قرار است بار از مبدا به مقصد طی کند از ماشین های متفاوتی برای این کار استفاده می شود .مثلا نمی توان برای حمل و نقل مواد غذایی که شرایط خاصی را می طلبد از همان ماشینی که با آن شن و ماسه جا به جا می کنند استفاده شود .به همین جهت امروزه شرکت هایی که در زمینه اتوبار و باربری فعالیت می کنند نیز تخصصی شده اند .امروزه وضعیت بسیار فرق کرده است . امروزه تنها حمل بار توسط باربری یا اتوبار کافی نیست یا اینکه مردم فقط دنبال این نیستند که به هر قیمتی هم که شده بار خود را از یک نقطه به نقطه دیگر جا به جا کنند اینجاست که سخن از بهترین اتوبار یا باربری خوب به میان می آید !

باربری خوب دارای چه ویژگیهایی می باشد؟

ارائه مشاوره اسباب کشی و تمامی خدمات مورد نیاز شما به درستی از اصلی ترین ویژگی های یک باربری معتبر و قوی می باشد. 

ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و بدون هیچ محدودیت مکانی و زمانی 

باید این عزیزان بتوانند سریع ترین و کامل ترین خدمات را به شما در اسرع وقت ارائه نمایند. 

حضور به موقع در محل قطعا از برترین ویژگی های این شرکت و پرسنل آن می باشد 

خوش برخوردی را نیز می توان از ویژگی های بسیار مهم برای آن ها برشمرد 

ارائه خدمات دقیق و درست 

توجه نمایید آن ها باید بتوانند بدون کوچکترین آسیبی و به بهترین شکل ممکن بار را برای شما جابجا نمایند. 

ارائه بارنامه رسمی و معتبر و همچنین ارائه بیمه نامه می تواند خیال شما را بسیار آسوده نماید و این میتواند از برترین و بهترین ویژگی های آن ها باشد. 

اتوبار همسایه افتخار دارد که با توجه به همه ی این مسائل ، خدماتی با بالاترین کیفیت در اختیار همه ی مشتریان در تمامی مناطق تهران در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

اصول باربری چیست و چه تاثیری در اسباب کشی دارد؟

اکثر مردم اسباب کشی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند ولی تعداد کمی از آنها به اصول باربری آشنایی دارند. اگر کاری را بر طبق قاعده و اصول انجام ندهید مشکلات بسیاری در طول کار برای شما ممکن است رخ دهد. برای افزایش سطح آگاهی شهروندان گرامی از مسائلی که در حین حمل و نقل ممکن است اتفاق بیفتد مواردی را مطرح می‌کنیم و به شما توصیه می‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 
یکی از اولین اصول، آگاهی از نحوه درست بسته‌ بندی و جمع کردن اثاثیه است. بهتر است دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. از اعضای خانواده و بستگان خود برای بسته بندی لوازم منزل کمک بگیرید. کارهایتان را اولویت بندی کنید و مرحله به مرحله انجام دهید. هیچ گاه تمام لوازم سنگین را در یک جعبه قرار ندهید. وزن وسایل خود را تقسیم کنید. برای بستن در کمدها و یا جا کتابی حتما از نوار چسب‌های محکم و پهن استفاده کنید و آن را چند بار و از چند ناحیه به دور کمد بپیچید. لوازم خود را طوری در جعبه‌ها بچینید که به آنها فشار وارد نشود و در حین جا‌به‌جایی آسیب نبینند. سالم بودن و تمیز بودن جعبه‌ها بسیار حائز اهمیت است. زیرا جعبه‌ در طول مدت باربری از لوازم شما نگهداری و مراقبت می‌کند. اگر جعبه سالم نباشد مسلما در میان راه و در اثر فشار بار متلاشی می‌شود و اثاثیه شما بیرون میریزد. تمیز بودن جعبه‌ها نیز مهم است. جعبه‌ها را از کنار خیابان و یا از داخل سطل زباله جمع نکنید. برای این کار می‌توانید به سراغ مغازه دارها بروید. می‌توانید از کارتن‌های خالی که در نزدیکی مغازه‌ها و سوپر مارکت‌ها گذاشته می‌شوند استفاده کنید. در هنگام انتخاب کارتن‌ها به اندازه آنها توجه کنید. جعبه‌ها هرچه کوچکتر باشند برای قرار دادن وسیله بهتر و مناسب‌تر هستند. البته نیاز نیست که کارتن‌ها همگی در یک اندازه باشند. از جعبه‌های مختلف با هر اندازه‌ای برای بسته‌بندی لوازم خود استفاده کنید. هیچ وسیله‌ای را بدون پوشش درون جعبه قرار ندهید. این کار موجب شکستگی و یا آسیب‌های جدی به وسیله شما می‌شود. به دور هر وسیله پارچه، روزنامه و یا کاغذ باطله بپیچانید و با این کار آن را ضد ضربه کنید.

اصل بعدی که باید در نظر بگیرید حفظ سلامت خود در حین باربری است. معمولا وقتی مشغول کار کردن هستید فراموش می‌کنید که به فکر سلامتی خود باشید. ولی باید به خاطر داشته باشید که هیچ چیزی بالاتر از سلامتی نیست. بنابراین قبل از اینکه در بستر بیماری بیفتید باید پیشگیری کنید. علم و آگاهی از نکات بهداشتی و همچنین نکات ایمنی می‌تواند به شما در حفظ سلامتی‌تان کمک کند. هیچ گاه برای بلند کردن وسیله‌ای که از وزن شما سنگین‌تر است تلاش نکنید. مغرور نباشید و در جا‌به‌جایی اجسام سنگین از اطرافیان خود کمک بگیرید. هرگاه احساس خستگی کردید دست از کار کردن بکشید و به خود استراحت دهید. ذخیره کردن انرژی به شما کمک می‌کند در کارهایتان موفق‌تر عمل کنید. بنابراین بهتر است به ازای چند ساعت کار حتما زمانی را به استراحت اختصاص دهید. در هنگام استفاده از وسایلی مانند قیچی، کاتر و چاقو دقت بسیاری به خرج دهید و مواظب باشید تا به خودتان آسیب وارد نکنید. قبل از جا‌به‌جا کردن لوازمی مانند یخچال آن را از برق جدا کنید. خطراتی مانند برق گرفتگی و گاز گرفتگی را جدی بگیرید.
اصل دیگری که نیاز به توجه دارد در نظر گرفتن زمان مناسب برای هر قسمت از کار است. اگر هر روز قسمتی از وسایل خود را بسته بندی کنید دیگر کار به روز آخر موکول نمی‌شود و دچار استرس نمی‌شوید. زمان خود را مدیریت کنید. هر کاری را که انجام می‌دهید یادداشت کنید. از تقویم روزشمار برای یادآوری روز اسباب کشی استفاده کنید.

نکته :در هر نوع جابجایی ، سالم رسیدن و به موقع رسیدن کالا به مقصد مهمترین هدف می باشد.

برنامه ریزی جابجایی درون شهر

زمان مناسب اسباب کشی

قطعا زمان اسباب کشی به شرایط حاکم بر زندگی هر خانواده بستگی دارد.از نظر آب و هوا اواخر بهار تا اواخر تابستان فصل مناسب اسباب کشی می باشد. چون از نظر بارش وسایل شما دارای امنیت بیشتر می باشد. از طرفی برای خانواده های دارای بچه انتخاب زمان جابجایی در زمان تعطیلی مدارس می باشد. همچنین لازم است که مسیر و ساعت ترافیک را در اینمورد مد نظر قرار دهیم.

اسباب کشی در زمستان

گاهی به دلیل مناسب بودن قیمت خرید یا اجاره خانه ، اسباب کشی در این فصل لازم می شود.اسباب کشی در فصل زمستان شامل هزینه باربری کمتر می باشد چون شرکتهای باربری قیمتهای پیشنهادی خود را پایین میآورند.به دلیل امکان بارش برف و در نتیجه وجود ترافیک سنگین، باید برای اسباب کشی در فصل زمستان از قبل هواشناسی را چک کرده و برنامه ریزی داشته باشیم.لباس گرم پوشیده و همراه خود در اسباب کشی خوردنی داشته باشیم.از کامیونت و یا وانت بارهای مسقف استفاده شود. در زمان سلامت اقدام به این کار کنیم.از وضعیت جاده از مبدا به مقصد مطمئن باشیم.در صورت بارش شدید وسایل را عایق بندی کنیم.برای بسته بندی از کارتن های ضخیم تر و نایلون استفاده کنیم.محل مقصد را از نظر گرمایشی و برق آماده کنیم.برف جلو ورودی ساختمان را پاکسازی کنیم.کیسه های ماسه و نمک آماده برای کامیون در دسترس باشد.

کارگر حمل ساید

بدلیل وزن بالای یخچال ساید، توانایی بدنی کارگر حمل ساید باید بالا باشد.
برای حمل ساید لازم است از کارگرهای آموزش دیده شرکتهای باربری استفاده شود. گاهی لازم است ساید بسته بندی شود یا قسمتهای مختلف آن باز شوند.

بیمه ی حمل و نقل چیست؟

بیمه حمل و نقل بیمه ای است که بیمه گر حق بیمه ای را دریافت کرده و در مقابل خسارتهای ناشی از جابجایی را بر عهده می گیرد.

مواردی که باربری آنها را تحت پوشش خود قرار می دهد.

تصادف وسیله نقلیه حین جابجایی

واژگونی وسیله نقلیه حین جابجایی اثاثیه

افتادن و پرتاب شدن کالا از روی وسیله نقلیه

آتش سوزی و انفجار وسیله نقلیه حین جابجایی وسایل

سرقت کلی محموله

مدت زمان این بیمه نامه بعد از بارگیری در مبدا تا آغاز تخلیه در مقصد می باشد.

روش صحیح بسته بندی اثاثیه

لباسها را داخل کارتن های رگالدار قرار بدهید.

این کارتنها دارای رخت آویز و رگال می باشد و لازم نیست لباسها را از جالباسی بیرون بیاوریم.حتی میتوانیم لباسها را بر اساس فصل طبقه بندی کنیم و موقع ورود به خانه جدید براحتی در کمد قرار دهیم.

وسایل خرده ریز را از دراور بیرون نیاورید

در صورتیکه وسایل شکستنی و ریختنی داخل دراور نیست، و همچنید دراور شما قابلیت چسب زدن را دارا می باشد، بگذارید وسایل داخل دراور باقی بمانند.
وسایل شکستنی داخل کارتن را نزدیکتر به لبه کارتن قرار دهید

وسایل شکستنی از جمله ظروف را تا حدامکان ته کارتن قرار ندهید تا احتمال شکستگی آنها کمتر شود. یعنی ته کارتن و گوشه های آن وسایل دیگر را قرار دهید تا ظروف ثابت و محکم بمانند.

کارتن ها را برچسب بزنید

محتوای کارتنها را حتما مشخص کرده روی کارتن یادداشت کنید. چون موقع رسیدن به مقصد و باز کردن همه جهبه ها برای یافتم محل ومالکیت مورد نظر برای آنها کاری دشوار می باشد.

برای بسته بندی ظروف می توان از لباسها استفاده کرد. با این روش هم لباسهایتان را در کارتن قرار داده اید و هم ظرفهایتان را.

اتصالات وسایل را جداگانه بسته بندی کنید

هنگام جابجایی ممکن است چرخهای مبلها ، اتصالات تابلوها، قاب عکسها یا سایر اتصالات کنده شوند. بنابراین بهتر است از قبل آنها را جدا کرده ، برچسب زده و قسمت مربوطه را روی آن یادداشت کنید.

جمع آوری و بسته بندی وسایل را زودتر آغاز کنید

هرچند که دیدن کارتنها گوشه خانه جلوه مناسبی ندارد، وسایلی را که تا زمان اساس کشی نیاز به آنها ندارید، مانند لباسهای فصل بعد، وسایل مربوط به مهمانی، وسایل مربوط به تعطیلات، ظروف خاص، کتابهایی که فعلا قصد خواندن آنها را نداریدو…. را چند ماه زودتر بسته بندی کنید.

وسایل مورد نیاز باربری و اسباب کشی

کامیون و ماشین مناسب

لوازم مورد نیاز بسته بندی

انواع کارتن و جعبه های بسته بندی

چسب پهن ، ماژیک و برچسب

عایق های ضربه گیر

کاور حمل رختخواب

سلفون

کارگران ماهر و قابل اطمینان

اماده سازی منزل قبل از اسباب کشی

قبل از اسباب کشی به دقت فضای آشپزخانه را ررسی کرده تا موقع ورود لوازم دچار سردرگمی نشویم.

درصورتی که کارتنها زیاد است در انبار یا گوشه ای از خانه آنها را کنار هم جمع کنیم.

وسایل بسته بندی نشده را قبل از اثاث کشی به منزل جدید منتقل کنید.

وسایل حساس و گرانقیمت را با ماشین شخصی منتقل کنید

تمیز کردن محل جدید یعنی جارو کرد و جمع آوری آشغالها

چک کردن شیرها

اطمینان از لوازم سرمایشی و گرمایشی

آماده کردن انبار

حمل گاوصندوق توسط باربری

یکی از اصلی ترین مراحل جابجایی در باربری درصورت وجود ، حمل گاوصندوق می باشد. بدلیل جلوگیری از موفق شدن سارقین وزن گاوصندوقها را بسیار سنگین می سازند. و این امکان وجود دارد که روی انگشت دست یا پا گیر کند و یا افتادن گاوصندوق که هم خطر جسمی دارد و هم موجب آسیب زدن به اطراف می شود.بنابراین در شرکتهای باربری افراد متخصص برای این کار وجود دارند.

خدمات بسته بندی

خدمات بسته بندی

بسته بندی یکی از حساس ترین و در عین حال تعیین کننده ترین مراحل عرضه ، مصرف و حمل و نقل کالا است.
حمل بار و اثاثیه برون شهری

حمل ونقل برون شهری

حمل و نقل برون شهری نسبت به درون شهری, تجهیزات بیشتر و باکیفیت بالاتری را میطلبد زیرا علاوه بر سوانح بین جاده ای ,موانع موجود درجاده ها خطر آسیب دیدن وسایل را حین حمل و نقل بالا میبرد .
حمل و نقل درون شهری

حمل و نقل درون شهری

با گذشت زمان زندگی انسان از حالت ساده خود خارج و پیچیده تر شده است. این تغییر وتحولات بر روی وسایل زندگی و حمل و نقل آنها نیز تاثیر گذاشته است.
خدمات وانت بار و نیسان بار در غرب تهران

خدمات وانت بار و نیسان بار در غرب تهران

اتوبارهمسایه خدمات خود را زیر نظر اتحادیه در استان تهران ارائه می دهد. اگر ساکن غرب تهران هستید اتوبارهمسایه در این محدوده  آماده است بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کند.